رواندرمانی معاصر در انستیتو روانکاوی تهران


رواندرمانی

آموزش روانکاوی معاصر برای دنیای امروز

درمان تحلیلی معاصر روش پیشرفته ای در روانکاوی است درجهت رشد شخصی، کاهش رنج و بهبودی روابط

 روانکاوی معاصر در عمل بسیار متفاوت از روانکاوی فرویدی است. روانکاوی معاصر که مبتنی بر تحقیقات نوین در حیطه رشد است، تاثیر رابطه درمانی و ظرفیت های شخصیتی درمانگر را در تحقق تغییر در مراجعه کننده در صدر عوامل موثر در کمک به تغییر در مراجعه کننده و بهبودی وی قرار می دهد

درمانگر تحلیلی معاصر به صورت دائم خودش را نیز تحلیل و تنظیم می کند

او قبل و بعد از جلسات برخوردش با هریک از مراجعه کنندگانش و گذشته شخصی خویش را نیز بررسی می کند تا تلاش کند موثرترین نوع حضورش را برای مراجعه کننده ارائه دهد


رواندرمانی تحلیلی چیست؟

روان درمانی تحلیلی بر پایه روانكاوي بنا نهاده شده است. رفتارها، احساسات، افكار و به طور كلي تجربيات ما انسان‌ها از منبعی خارج از آگاهی ما يا آنچه به آن توجه نداريم نشأت می‌گیرد. تأثير روي این دنیای پنهان و نيمه هشیار توسط درد دل کردن با دوستان و آشنایان، شنیدن توصیه‌های آنان و یا خواندن کتاب‌های خودیاری ميسر نمي‌شود.
شخصیت امروز ما متأثر از شخصیت و خویشتنی است که از زمان کودکی در ارتباط با محیط اطرافمان شکل پيدا كرده است. از زمان کودکی ما راه‌هایی را برای ايجاد و نگهداري از ارتباط با پدر و مادر، خواهر و برادر، دوستان و همکلاسی‌ها دروني کرده‌ایم. این راه و روش‌ها بر نگرش و طرز برخورد ما در زمان حال تأثیر بسزایی دارد که از بیشتر آنها به طور كاملاً هشیارانه آگاه نیستیم. با کمک درمانگر ما کم کم متوجه این تجربیات می‌شویم و در می‏یابیم که چه اتفاقی برای ما افتاده است.
رابطه فرد با درمانگرش نقش مهمی در این نوع درمان ایفا می‌کند. درمانگر محیط خصوصی، امن و همدلانه‌ای را فراهم می‌کند که در آن الگوهای ناخودآگاه دنیای درون اجازه آشکار شدن می‌یابند. این محیط همدلانه شرایطی را به وجود می‏آورد که الگو‌ها و فقدان‌های عاطفی دوباره زنده می‌شوند، ولی این بار در تعامل با درمانگری همدل و در یک محیط امن، فرد به تجربیات جدیدی از خود و از دیگری می‏رسد و الگوهای تجربی جدید پیدا می‌كند؛ تجربيات و تعبيرهاي کارآمدی که مناسب یک انسان بزرگسال است نه الگوهای تکراری یک کودک آسیب پذیر، بی‌پناه، و يا با توانمندي‌هاي رواني محدود.
به این ترتیب، رواندرمانی تحلیلی مي‌تواند بالقوه موجب ساختار سازی‌های جديد در شخصیت و رشد عاطفی فرد شود. البته باید به این نکته مهم نیز اشاره داشت که برقراری رابطه درمانی با درمانگر و بررسی دقیق و همدلانه عناصر هشیار و ناهشیار شخصیت فرد، نیازمند دقت و همکاری دو جانبه از سوی فرد و درمانگر است و به دلیل همین کار دقیق و عمیق، این درمان نسبت به دیگر روش‌های درمانی، طولانی‌تر است.

درمانگران ما

  • هیئت علمی و اعضای پیوسته در انستیتو (با ویزیت بالاتر)
  • انترن های تحت نظارت در انستیتو (با ویزیت پایین تر)
  • هیئت علمی یا انترن های تحت نظارت در انستیتو با استفاده ازآینه یک طرفه (با پایین ترین ویزیت)
  • هیئت علمی یا انترن های تحت نظارت در انستیتو برای افراد خیلی کم درآمد معرفی شده از طرف سازمان های خیریه (با پایین ترین ویزیت)

تجربیات شخصی مراجعین قبلی


قدم اول مشورت اولیه

شما می توانید قبل از تصمیم درمورد آغاز رواندرمانی یک جلسه اولیه با یکی از اعضای کادر تخصصی ما داشته باشید و مشکلات خودتان را بیان کنید و درباره راه های درمانی توصیه های لازم را دریافت نمایید. برای گرفتن وقت برای این جلسه مشورت اولیه توسط یکی از راه های زیر با ما تماس حاصل فرمایید:

برای کسب اطلاعات بیشتر با ما تماس بگیرید

آدرس:

تهران – خیابان ولیعصر – بالاتر از سه راه زعفرانیه به سمت تجريش ، پلاک 3047 ساختمان فردوس - نبش كوچه کیارستمی طبقه ششم – واحد 35

ساعات کاری

شنبه تا پنجشنبه 9 الی 20

ما را نبال کنید

        

اطلاعات تماس

 021-22728000
 
info@ psychoanalysis.ir © Copyright Tehran Psychoanalytic Institute 2024 
طراحی سایت : آرانا