پذیرش دانشجو در دوره آشنایی با رویکرد تحلیلی

روش و مراحل پذیرش

درخواست برای ورود به دوره‌های آموزشی توسط ارسال فرم درخواست پذیرش به همراه تمامی مدارک انجام پذير است.  ولي قبل از آن متقاضيان علاقه مند مي‌توانند نام خود را از طريق تماس تلفني به مسئول هماهنگی های آموزشی اعلام كنند تا قبل از آغاز دوره بعدي به آنها اطلاع‌رساني شود.

پس از تحویل یا ارسال فرم درخواست پذیرش و مدارک دیگر هر متقاضی واجد شرایط در فرآیند پذیرش دانشجو قرار می گیرد. انستیتو روانکاوی تهران از متقاضیانی که متخصصین بهداشت روان از رشته‌های مختلف هستند، استقبال می‌کند. استانداردهای پذیرش بالاست؛ اما کسانی که وارد می‌شوند یکی از بهترین آموزش‌های تئوری و عملی در روانکاوی و رواندرمانی تحلیلی را کسب خواهند کرد.

توصیه و انتخاب دانشجو بر اساس ارزیابی تحصیلات، مهارت‌های بالینی، بلوغ، صداقت، توانایی ذهنی و میل به تفکر علمی متقاضی تا آنجایی که در چنین مصاحبه های مقدماتی قابل ارزیابی است و بنابر نظر نهایی کمیته آموزش انجام می گیرد. کمیته پذیرش از حداقل سه نفر مصاحبه کننده تشکیل شده است. مصاحبه کنندگان کاندیدها، روانکاو هستند و مصاحبه کنندگان دانش پژوهان، رواندرمانگر تحلیلی، روانکاو، یا دستیاران هیئت علمی هستند.

به دلیل این که آموزش تحلیلی فرایندِ طولانی، سخت و بسیار عمیقی است که تعهد روانی، مالی و زمانی زیادی را می‌طلبد، ارزیابی برای پذیرش با دقت و مفصل انجام می‌پذیرد. البته این فرآیند به متقاضی نیز این فرصت را می‌دهد که در مورد ماهیت آموزش، سئوال کند و راجع به آن و همچنین در مورد مناسب بودن این آموزش با در نظر گرفتن اهداف زندگانی و حرفه‌ای خود مشورت نماید.

کمیته پذیرش فرم های درخواست متقاضیان را بررسی و اعضای کمیته پذیرش به طور جداگانه با متقاضی جلسه مصاحبه ترتیب می‌دهند و نتایج جلسه مصاحبه و فرم‌های درخواست را طی جلسه دیگری با حضور تمامی اعضای کمیته پذیرش بررسی و توصیه نهایی خود را به کمیته آموزش ارائه می‌کنند و در نهایت کمیته آموزش تایید نهایی را نسبت به ورود متقاضی به دوره های آموزشی ارائه می‌دهد.

اسامی پذیرفته شدگان به وسیله کمیته آموزش به مسئول هماهنگی های آموزشی تحویل داده می‌شود. اسامی پذیرفته شدگان توسط مسئول هماهنگی های آموزشی در محل انستیتو و از طریق ارسال پیامک اعلام می‌شود. مسئول هماهنگی های آموزشی با تماس از پذیرفته شدگان، دعوت می‌کند تا با مراجعه به محل انستیتو، کاتالوگ آموزشی را برای آگاهی از قوانین انستیتو، آشنایی بیشتر، امضای تعهدنامه، پر کردن درخواست عضویت در انستیتو و ثبت نام برای ورود به دوره آموزشی، دریافت کنند.

تذکر1: دانش‌پژوهانی که از تجربه آموزش تحلیلی قبلی برخوردارند می‌توانند، پس از ارزیابی، به عنوان «دانش‌پژوه پیشرفته» پذیرفته شوند و این تجربه به عنوان واحدهای گذرانده شده پس از بررسی کمیته آموزش لحاظ گردد.

تذکر2: همانطور که در بند 9 تعریف پیشرفت قابل قبول آمده است و در مورد دانشجویانی که به تشخیص کمیته پیشرفت آمادگی و یا تناسب لازم برای انجام کار درمان تحلیلی و یا دریافت درمان تحلیلی شخصی را ندارند، طبیعی است که ورود به هر دوره آموزشی به معنای فارغ التحصیل شدن از آن دوره لزوماً نیست و امکان وقفه یا عدم ادامه آموزش تحلیلی به تشخیص انستیتو در هر برهه ای از آموزش دانشجو وجود دارد.

قبل از شروع کلاس‌ها کمیته آموزش، برای معارفه و خوش آمدگویی، جلسه‌ای با مدیر آموزش و پذیرفته شدگان ترتیب می‌دهد. تاریخ و محل برگزاری این جلسه را مسئول هماهنگی های آموزشی انستیتو اعلام می‌کند.


تقویم

1. روز بازدید به منظور آشنایی ( بازدید از انستیتو و نشست صمیمی با دانشجویان و اساتید به همراه جلسه پرسش و پاسخ ) : اعلام می گردد

2. ارسال فرم درخواست پذیرش : از هم اکنون قابل ارسال از طریق پست پیشتاز می باشد

3. مصاحبه ها: مرداد 1400


4. اعلام پذیرفته شدگان : شهریور 1400

5. شروع ترم اول : مهر ماه 1400


شرایط پذیرش در دوره آشنایی با رویکرد تحلیلی


1

پيش نياز تحصيلي

  • حداقل دانشجوی فوق ليسانس در يكي از رشته‌هاي روانشناسي يا مشاوره یا
  • دانشجوی پزشكي

         *اخذ گواهي مدرك فوق ليسانس براي ادامه آموزش و ورود به

         دوره های بعدی ،برای شروع انترني الزامي است.


2

شخصيت

انستیتو روانکاوی تهران از دانش پژوهانی که دارای شخصیتی بالغ و ذهنی پویا هستند، استقبال می‌کند.

3

مصاحبه

موفقیت در جلسات مصاحبه با کمیته پذیرش

* بخش مصاحبه، مصاحبه علمی نیست بلکه شامل مکالمه ای دوطرفه راجع به بررسی هماهنگی شخصیتی شما، جو انستیتو، و آمادگی شما برای ورود به این دوره می باشد.
برای دریافت لیست مدارک کلیک کنید


برای دریافت فرم درخواست پذیرش کلیک کنید


متقاضیان پذیرفته نشده

کمیته پذیرش ملاحظات مربوط به متقاضیانی که در مصاحبه به هر دلیلی پذیرفته نشده‌اند را در اختیار مسئول کمیته پیشرفت قرار می‌دهد. در صورت تمایل و تماس متقاضی پذیرفته نشده، کمیته موظف است حداکثر، تا دو هفته بعد از تاریخ اعلام پذیرفته شدگان، وی را در جریان شرح کاستی‌ها، نقاط قابل پیشرفت و کمتر از حد انتظار انستیتو قرار دهد و در صورت تمایل متقاضی، توصیه‌های لازم را به او ارائه کند.
افراد پذیرفته نشده پس از اطلاع از نقاط قابل پیشرفت خود می‌توانند با در نظر گرفتن توصیه‌ها و اصلاح کاستی‌ها، نسبت به درخواست مجدد برای پذیرش در دوره بعدی اقدام کنند.

کلیه حقوق محفوظ و متعلق به انستیتو روانکاوی تهران می باشد.